Sdílej

4. 3. 2024 - Projekt Sanatoria Pálava zahájen

Základní kámen Sanatoria Pálava v Pasohlávkách u Brna slavnostně poklepali premiér ČR Petr Fiala, ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich a vrchní ředitel Sekce fondů EU Ministerstva průmyslu a obchodu Marian Piecha. Stalo se tak za účasti řady mnoha dalších významných veřejných představitelů a zástupců sdružení zhotovitelů. Jedna z největších investic na Jihu Moravy se stane celorepublikovým unikátem, jenž nemá v Česku obdoby. 


Sanatorium Pálava pro léčebně rehabilitační péči pacientů stabilizovaných po těžkých a kritických stavech je financováno Evropskou unií z Nástroje pro oživení a odolnost prostřednictvím Národního plánu obnovy ČR.


Na jaře 2026 by mělo sanatorium přivítat první pacienty. Výstavba přijde na 784 milionů korun, z toho podpora z Národního plánu obnovy činí 289 milionů korun. Zdravotnické zařízení bude mít kapacitu 214 osob. Léčebně rehabilitačních pokojů bude 80, z toho 4 pokoje pro imobilní. Pracovat by zde mělo více jak 150 lidí. 


Více informací v TZ

Sdílej

© 2023 Národní plán obnovy www.planobnovycr.cz

Financováno Evropskou unií