Sdílej

Až 1,3 miliardy korun na digitální technologie

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) zprostředkuje Evropskému investičnímu fondu (EIF) zhruba 1,3 miliardy korun z Národního plánu obnovy na podporu digitálních technologií. Smlouvu o financování českých start-upů a spin-offů v rané fázi vývoje podepsal ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a výkonná ředitelka EIF Marjut Falkstedt.


Prioritou Ministerstva průmyslu a obchodu je podporovat malé a střední podniky, které jsou páteří naší ekonomiky. A to také v oblasti rychle rostoucích nadějných firem - start-upů. Cílem je podpořit vybrané oblasti s velkým potenciálem, kde trh z různých důvodů pomoc potřebuje, například v transferu technologií ze špičkového výzkumu do praxe. 


Investice do tří fondů se specializovanými strategiemi přinese na trh nové typy investičních nástrojů. Všechny fondy budou spravovány nezávislými soukromými investičními týmy, které EIF vybere pomocí standardního investičního procesu, jehož prostřednictvím dosud vyčlenil téměř 300 milionů eur pro 15 českých akciových fondů.

© 2023 Národní plán obnovy www.planobnovycr.cz

Financováno Evropskou unií